меню

Андрій Мойсеєнко: Чи може депозитний рахунок в банку допомогти пенсіонеру при змінах пенсійної системи

11 Жовтня 2016

Як і передбачалося, для суспільства однією з найболючіших в опублікованому меморандумі МВФ про співпрацю з Україною виявилася тема пенсійної реформи. Неоднозначні і нечіткі вимоги, невизначеність з приводу пенсійного віку, зниження виплат для працюючих пенсіонерів – це лише частина дорожньої карти співпраці Фонду з Україною.

Однозначно, умови непрості, але вони дозволяють Україні отримувати макрофінансову допомогу для стабілізації економіки. У цього партнерства багато критиків, що цілком можна пояснити: у країні з невеликими доходами і невисокими соціальними гарантіями для населення будь-яке посилення сприйматиметься складно. Разом з тим, сьогодні необхідно чітко зрозуміти для себе, що реформи в будь-якому суспільстві – це завжди дуже суперечливий процес. В той же час не варто забувати, що і МВФ – це найбільша фінансова організація, куди входять представники майже 200 країн світу. Досить малоймовірно, щоб фінансисти фактично зі всього світу були неправі у своїх оцінках і вимогах.

На сьогоднішній день уряд вже представив проект змін пенсійної системи з наступного року, згідно з яким в Україні можуть ввести накопичувальну систему пенсій. Працюючі українці до 35 років будуть платити 2%, крім єдиного соцвнеску. За планами уряду за наступні 5 років ставка зросте до 7%. У кожного громадянина буде персональний рахунок, на який і надходитимуть ці нарахування. Таким чином, реальні результати такої реформи можна буде побачити років через 25-30.

Але разом з тим, це не позбавляє можливості нинішнє покоління пенсійного віку відкладати і нарощувати власні заощадження. Система банківських накопичень не зникла. І як додатковий дохід для пенсіонера депозитний рахунок у банку – мабуть, найбільш оптимальний варіант збільшити розмір своєї пенсії. Тим більше що банки пропонують для пільгових категорій населення особливі фінансові послуги з підвищеною прибутковістю та додатковими знижками на купівлю, наприклад, товарів першої необхідності, ліків та ін.

Фінансово грамотні

Судячи по клієнтах пенсійного віку в нашому банку, можу зазначити, що в додаткових роз’ясненнях – що таке депозит, які види вкладів приносять велику прибутковість, які можна забрати достроково – в основному ця категорія клієнтів не потребує. Українські пенсіонери стали дійсно фінансово освіченими.

Крім того, у фінустановах кожен може відкрити накопичувальний рахунок, а щоб було простіше відкладати, можна встановити функцію автоматичного перерахування частини соціальних виплат на нього. Наприклад, у нашому банку механіка дуже проста. На свою пенсійну картку можна безкоштовно встановити функцію автоматичного платежу, завдяки якій періодично (раз на місяць при зарахуванні пенсії) встановлена сума буде перераховуватися на накопичувальний рахунок, на який щомісяця нараховуються відсотки.

До того ж допомогти з відкриттям депозиту можуть діти або родичі людини пенсійного віку, наприклад, розмістивши вклад на своє ім’я і віддавши родичу поважного віку додаткову картку, на яку нараховуються проценти за вкладом.

Також діти або родичі цілком можуть відкрити депозит і на ім’я свого родича по довіреності. Механізм дуже простий – необхідно у відділенні банку пред’явити завірену у нотаріуса довіреність, свій паспорт та ІПН, після чого депозит буде відкрито за стандартною процедурою. Але в цьому випадку необхідно розуміти, що при розміщенні коштів виникнуть деякі витрати, зокрема на послуги нотаріуса.

Є нюанс

Відкриваючи банківський вклад, у пільгових категорій населення, які отримують або претендують на субсидію тепер, надалі може виникнути складність у вигляді планованого з боку Міністерства соціальної політики обліку депозитів при розрахунку і наданні субсидій ЖКГ.

У цьому випадку клієнту необхідно буде все чітко для себе визначити і зрозуміти, який з варіантів для нього більш вигідний: знизити плату за послуги ЖКГ за рахунок допомоги від держави чи отримувати прибутковість від депозиту, здатну покрити вартість комунальних послуг.

Андрій Мойсеєнко, заступник голови Правління Банку Кредит Дніпро

За матеріалами Finance.UA

ОФОРМИТИ ЗАЯВКУ

* За умови його наявності