меню

Банк Кредит Дніпро долучився до унікального проекту консорціумного кредитування програми «Велике будівництво»

28 Серпня 2021

27 серпня вперше в історії України підписано договір консорціумного кредитування між Державним агентством автомобільних доріг та Банком Кредит Дніпро, а також п’ятьма іншими українськими банками. Координатором угоди став Укрексімбанк.

Кредит загальним обсягом 376 млн дол. США надається із забезпеченням у формі державних гарантій строком на 5 років. Цільовим призначенням є фінансування об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення за переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №521 від 26.05.2021 р.

Впровадження такого інструменту кредитування є безпрецедентним на фінансовому ринку України. Результатом проведення підготовчої роботи зі структурування угоди стало забезпечення можливості довгострокового кредитування Укравтодору з процентною ставкою навіть нижчою ніж від міжнародних фінансових організацій.

Укрексімбанк як організатор здійснює заходи для залучення необхідної суми фінансування на банківському ринку України та загальну організацію угоди. Банк Кредит Дніпро як банк-учасник у межах визначеної квоти надає фінансові ресурси на єдиних умовах консорціумного кредиту, погоджених Міністерством фінансів України.

«Стратегія розвитку банку передбачає підтримку соціально-економічно значущих галузей та проектів. Автодорожня галузь є одним з головних мультиплікаторів економіки країни, і фінансування глобальних, масштабних проектів Укравтодору є для нас внеском в розвиток нашої держави, — прокоментував Сергій Панов, голова правління Банку Кредит Дніпро. — Участь в угоді, організованій Укрексімбанком — це крок назустріч консолідованим проектам на банківському ринку, які дадуть можливість всім бажаючим взяти участь у фінансуванні навіть таких масштабних проектів в майбутньому. Ми знаємо багато прикладів цікавих міжнародних консорціумів, організованих іноземними банками, тепер у нас є і приклад національного консорціуму. Це говорить про професіоналізм банківського ринку України і готовність разом реалізовувати великі і цікаві проекти», — додав він.

Передумовами реалізації проекту стало звернення Міністерства інфраструктури України щодо консультаційної експертизи з фінансування програми «Велике будівництво». Під час обговорення шляхів залучення фінансових ресурсів було наголошено на тому, що жоден український банк не може самостійно надати таку значну суму коштів, адже вона перевищує нормативи банків. Це зумовлює необхідність звернення Укравтодору до кількох банків у пошуку фінансування, що в свою чергу не гарантує можливості залучення всієї потрібної суми у найкоротші строки та створює велике навантаження на фінансово-економічну службу Агентства. Саме тому для забезпечення необхідного обсягу коштів було обрано унікальний на ринку механізм консорціумного кредитування.

ОФОРМИТИ ЗАЯВКУ

* За умови його наявності