меню

Динаміка vs якість. Експерт Банку Кредит Дніпро про актуальні тенденції ринку кредитування

15 Травня 2020

Світова економічна криза має істотний вплив на українську відкриту сировинну економіку, яка вкрай чутлива до зовнішніх ризиків: глобальна економічна рецесія – це зниження попиту на товари українського експорту, відхід інвесторів із ринків, що розвиваються, втрата сезону для українських заробітчан, що є чинником зростання безробіття та зменшення припливу валюти в країну.

Про вплив економічних чинників на роботу банківського сектору, про оновлені кредитні стратегії та пріоритети банків розповів діловому виданню «Бізнес» Андрій Мойсєєнко, заступник голови Правління Банку Кредит Дніпро.

«У цілому, українська банківська система зараз краще підготовлена до чергової економічної кризи, ніж до попередніх криз 2008-го і 2014-2015 років. Упродовж останніх років банки проводять більш консервативну політику кредитування. Проте внаслідок економічної кризи операційна прибутковість банків знизиться. Державні обмежувальні заходи вже стали серйозним викликом для всіх сегментів економіки, а особливо для найбільш уразливої категорії клієнтів – роздрібних, які є ядром клієнтської аудиторії банків. У результаті знижуються темпи кредитування та погіршується якість роздрібного кредитного портфеля – основного драйвера зростання та генератора доходів банків», – підкреслив Андрій Мойсєєнко.

Експерт наголосив, що у нинішніх реаліях ключовою умовою своєчасного виконання банками зобов’язань перед вкладниками та збереження працездатної бізнес-моделі стає не динаміка кредитного портфеля, а його якість. Фінустанови розраховують на відповідальність клієнтів і розуміння необхідності виконання своїх фінансових зобов’язань як важливої умови стабільної роботи банків, фінансової системи і економіки країни.

Із повним тестом експертного матеріалу можна ознайомитися за посиланням.

ОФОРМИТИ ЗАЯВКУ

* За умови його наявності