меню

Експерт Банку Кредит Дніпро про актуальні питання фінансового моніторингу

23 Лютого 2018

При здійсненні фінансового моніторингу клієнтів банки часто стикаються з цікавими кейсами на зразок перевірки правомірності регулярних операцій із зняття готівки клієнтом-ФОП чи надання групою компаній взаємної фінансової допомоги на постійній основі. Своєчасний комплексний професійний аналіз інформації про клієнта з різних джерел дозволяє банку правильно оцінити його ділову та фінансову репутацію, ухвалити обґрунтоване рішення щодо доцільності співробітництва та уникнути можливих проблем із регулятором. Про це в ході модульного кваліфікаційного курсу «Фінансовий моніторинг у банку. Актуальні питання» розповів Сергій Дмитров, член правління – начальник управління фінансового моніторингу Банку Кредит Дніпро.

Організаторами навчального заходу для профільних співробітників фінустанов та зацікавлених підприємців стали Національний центр підготовки банківських працівників України спільно з Українською агенцією інвестиційного розвитку. Програма формувалася за участі Нацбанку та Державної служби фінансового моніторингу України і була спрямована на підвищення кваліфікації профільних фахівців та рівня фінансової обізнаності вітчизняного бізнесу щодо дотримання вимог чинного законодавства у сфері фінансового моніторингу. Інструкторами курсу виступили представники Держслужби фінмоніторингу України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та досвідчені фахівці з провідних банків України.

Експерт Банку Кредит Дніпро розповів про шляхи побудови ефективної системи внутрішнього контролю банку для запобігання випадкам порушень при здійсненні функцій суб’єкта первинного фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення. Він окреслив порядок та алгоритм проведення перевірок банків, необхідний обсяг інформації/документів та порядок надання пояснень, вживання заходів за фактом виявлення порушень та наголосив на високому рівні відповідальності банків як суб’єктів первинного фінансового моніторингу.

«Нацбанк як регулятор приділяє суттєву увагу питанню фінансового моніторингу та суворо карає порушників, про що свідчать 67 млн грн штрафів, сплачених банками в 2017 році саме за недотримання вимог щодо здійснення фінмоніторингу. Це нормальний рух у бік європейських норм та правил прозорості ведення бізнесу. Під час перехідного періоду учасники ринку звикають до нових правил гри, проте загалом і клієнти, і банки з розумінням ставляться до нових змін. Адже завдання фінмоніторингу – мінімізувати репутаційні ризики банку, своєчасно відслідкувавши прозорість структури бізнесу клієнтів, розкриття кінцевих бенефіціарів, коректність господарської та фінансової діяльності», – підкреслив Сергій Дмитров. 

Спікери та слухачі заходу обговорили низку питань щодо ефективної інформаційної взаємодії банківських установ із Держфінмоніторингом, застосування індикаторів підозрілих фінансових операцій, особливостей здійснення банками фінансового моніторингу на ринку цінних паперів, нормативно-правового забезпечення процедури, а також звернули увагу на найкращі міжнародні стандарти та практики.

ОФОРМИТИ ЗАЯВКУ

* За умови його наявності