меню

Експерт Банку Кредит Дніпро про ключові тенденції валютного ринку в серпні й курсові тренди вересня

25 Серпня 2020

Тенденція на зміцнення гривні у середині серпня повністю відповідає сезонним трендам і пов’язана з активізацією агроекспорту, збільшенням виплавлення сталі й експорту металопродукції, сприятливою ціновою кон’юнктурою на залізну руду на тлі відновлення економіки Китаю. Андрій Приходько, начальник відділу з роботи з інвесторами Банку Кредит Дніпро, в експертному матеріалі для фінансового порталу «Ліга» виокремив ці курсові чинники в якості ключових, а також вказав на підвищені ризики посилення курсової волатильності на початку осені, зумовлені сезонними чинниками.

«Зростає попит на валюту з боку паливних трейдерів. Аграрії купують пальне для збирання ярих та посівної кампанії озимих, крім того, у цей період традиційно активізується закупівля газу. Нинішнього року низькі ціни на нафту і газ можуть частково нівелювати вплив цього чинника. Хоча за останній місяць ціна на нафту зросла на 4% – до 45 дол. США за барель, нафтові котирування зараз все одно на 20% нижчі, ніж рік тому. А ціни на газ на 25% нижчі, ніж рік тому», – підкреслив Андрій Приходько.

Експерт також зазначив, що наразі немає передумов до того, що нерезиденти збільшать темпи продажу своїх пакетів ОВДП, однак зростання курсу долара у першій половині вересня може підтримати купівля валюти під виплату дивідендів компаніями з іноземним капіталом, які змушені були відкласти через епідемію коронавірусу річні збори акціонерів, на які виносяться рішення про виплату дивідендів.

Із повним текстом експертного матеріалу можна ознайомитися за посиланням.

ОФОРМИТИ ЗАЯВКУ

* За умови його наявності