Україна переживає кризу, причини і наслідки якої значно відрізняються від попередніх викликів. Пандемія коронавірусу, що заполонила увесь світ, на кілька місяців посадила людей на карантин, вивела з ладу цілі бізнес-галузі й до цього часу істотно впливає на зайнятість, доходи, дозвілля і звички. Про те, як українська економіка виходитиме з ситуації, яка склалася, що держава повинна зробити для її якнайшвидшого відновлення, як банки перебудовують свою роботу і взаємини з клієнтами, розповів у інтерв’ю фінансовому порталу «Дельта Фінанс» Андрій Приходько, начальник відділу з роботи з інвесторами Банку Кредит Дніпро.
Коментуючи тему курсу, експерт зазначив, що передумов для збереження гривнею темпів ревальвації, взятих у 2019 році, немає, враховуючи зниження інтересу інвесторів до ринків, що розвиваються, в кризовий період і скорочення надходжень грошей заробітчан. Водночас перевищення скорочення імпорту над темпами падіння експорту – сприятливий чинник для балансу валюти. Подальша курсова динаміка залежатиме від розвитку ситуації з пандемією у країні й у світі, від темпів відновлення бізнес-активності та кон’юнктури зовнішніх ринків, що впливають на співвідношення валютного попиту та пропозиції в Україні.
Також банкір дав рекомендації щодо вибору оптимальних інструментів для заощадження і примноження коштів залежно від наявного обсягу інвестицій.
«Варто пам’ятати про портфельний підхід до інвестування. Комбінація активів із низьким ступенем ризику і високоризикових активів дозволить досягти високої прибутковості й зменшити ризики загального інвестиційного портфеля», – підкреслив експерт.
Із повним текстом інтерв’ю Андрія Приходька можна ознайомитися за посиланням.