меню

Експерт Банку Кредит Дніпро про роботу банків в умовах карантину та подальші плани кредитування

06 Травня 2020

Олександр Ярецький, начальник юридичного управління Банку Кредит Дніпро, розповів про основні теми, тези і висновки юридичної конференції LHS Discussion Hub «Нові виклики для банківського сектора», яка відбулася нещодавно й у якій він узяв участь як спікер.

Банківський сектор як невід’ємний складник економіки змушений адаптуватися до роботи в нових кризових умовах, що потребують адекватного правового супроводу і підтримки. У ході професійної дискусії провідні фінансові юристи та представники регулювальних органів обговорили актуальні зміни в законодавчих вимогах до фінансових установ, нові підходи до фінансового моніторингу, зміни у відносинах банків із позичальниками у період карантину, нові виклики, перспективи виходу з кризи і подальші шляхи розвитку.

Особливу увагу було приділено темі банківських кредитних стратегій у карантинний і посткарантинний періоди. У цілому по банківській системі не варто очікувати серйозного збільшення рівня проблемних кредитів (NPL) з огляду на докризові помірні обсяги кредитування економіки, особливо МСБ, а також відсутність масової іпотеки й автокредитування. Більшість банків упораються з тимчасовим просіданням у споживчому кредитуванні завдяки достатньому рівню диверсифікації активів, при цьому відсутність паніки серед ресурсних клієнтів і підтримка НБУ дозволять фінустановам уникнути кризи ліквідності.

Проте негативний уплив кризи на роботу сектору неминучий. Банки як кредитні посередники, тобто ті, хто позичає гроші у одних, віддає їх іншим і заробляє на маржі між процентними ставками, надто залежні від стану економіки. Розуміючи, що економічне падіння негативно позначиться і на їх фінансовому стані, багато фінустанов уже зараз оптимізують свої витрати і переглядають плани, особливо в роздрібному кредитуванні; кредитування МСБ залежатиме від динаміки виходу з карантину.

Резюмувальну думку учасників конференції можна сформулювати так: «Порятунок економічних суб’єктів, які зазнають фінансових труднощів через карантин, – прерогатива держави, і хотілося б бачити її більшу ефективність у цьому напрямі. Нинішня криза показала, що державні інститути, зокрема й судова система, виявилися не зовсім готовими до життя в умовах епідемії. Тому необхідний глобальний ВСР-план (business continuity plan) для виходу економіки з карантину з найменшими втратами, а також для своєчасної готовності й протистояння на державному рівні прийдешнім викликам».

ОФОРМИТИ ЗАЯВКУ

* За умови його наявності