Статистика НБУ по ринку платіжних карт та інфраструктури за 2018 рік підтверджує успішну реалізацію курсу на побудову сashless-економіки: питома вага безготівкових операцій із платіжними картами досягла рекордних 79% у кількісному і 45% у грошовому вираженні, збільшившись за рік на 4 і 6 процентних пунктів відповідно. За такої динаміки заявлений регулятором цільовий показник частки безготівкових платежів на рівні 55% до кінця 2020 року виглядає реальністю, а не фантастикою, як це уявлялося усього лише 5 років тому.
Про мотивацію держави у популяризації культури безготівкових платежів, основні зони зростання і труднощі процесу, ступінь готовності бізнесу і суспільства до подальшого звуження сфер використання готівки розповів у експертної колонці авторитетного ділового видання «Новое время» Олег Пахомов, заступник голови Правління – директор із роздрібного бізнесу Банку Кредит Дніпро.
«Незважаючи на всі труднощі зростання, процес невідворотний і незворотній. Оплата покупок по всьому світові й проїзду в транспорті смартфоном, бронювання квитків і готелів декількома кліками, миттєві розрахунки з партнерами, онлайн-обмін валют стають звичними опціями must have, до яких швидко звикаєш, як до всього хорошого. Маленькі щоденні зручності мультиплікуються в значущі для економіки цифри: за експертними оцінками, розширення фінансової інклюзії на 10% сприяє зростанню ВВП на 0,3% – для України це близько 10 млрд грн. Фінансове залучення населення і бізнесу безпосередньо впливає на економічне зростання. Наш завтрашній рівень життя перебуває у наших же руках, озброєних сьогодні правильними фінансовими інструментами», – підкреслив Олег Пахомов.
Із повним текстом експертного матеріалу можна ознайомитися за посиланням.