меню

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг Банку Кредит Дніпро на рівні «uaA-» з прогнозом «у розвитку»

01 Грудня 2016

Агентство IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг Банку Кредит Дніпро на рівні «uaA-» із прогнозом «у розвитку», а також рейтинг надійності депозитів на рівні «4+» (висока надійність). Серед чинників, які впливають на позиції банку, експерти агентства вказують на підтримку фінустанови з боку власника, прийнятну диверсифікацію ресурсної бази, своєчасне виконання зобов’язань перед клієнтами, відрахування значного обсягу коштів у резерви під активні операції.

Рейтингове агентство звертає увагу на поступове поліпшення якості кредитного портфеля, яке передбачає і зменшення частки простроченої заборгованості. Також експерти зазначають, що хоча протягом аналізованого періоду фактичні значення декількох нормативів ліквідності на окремі звітні дати були нижчими за встановлені, та все ж повною мірою відповідали затвердженому НБУ плану фінансового оздоровлення.

«Водночас банк має в розпорядженні значний обсяг досить стабільних засобів... Також рейтингове агентство позитивно оцінює факт дострокового погашення стабілізаційного кредиту, залученого в березні минулого року в НБУ», – йдеться в звіті IBI-Rating.

Аналітики агентства серед переваг назвали наявність широкої клієнтської бази – станом на початок жовтня 2016 року в банку було на обслуговуванні близько 296 тис. клієнтів, серед яких 282,5 тис. фізосіб, 8,2 тис. підприємств, 4,9 тис. приватних підприємців та 124 небанківські фінансові установи. За 9 місяців поточного року понад 700 великих корпоративних клієнтів перейшли на обслуговування в Банк Кредит Дніпро, що в 2,3 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року.

«Сьогодні перед фінансовим ринком стоять нові виклики, і говорити про те, що порівняно з кризовими часами стало набагато простіше, не зовсім коректно. Банки перейшли з режиму одного завдання – вистояти, – в режим мультитаскінгу. Учасникам ринку, з одного боку, потрібно приводити необхідні нормативи у відповідність до вимог Нацбанку, які серйозно посилилися, а з другого – перебудовувати власні стратегії в умовах зростаючої конкуренції, змінювати й удосконалювати сервісні моделі, інвестувати в розвиток технологій. Ті, хто цього не робить сьогодні, будуть просто нежиттєздатні в найближчому майбутньому, – сказав Сергій Волков, заступник голови Правління Банку Кредит Дніпро. – На початку року ми переглянули деякі стратегічні напрями роботи. Сьогодні наші ідеї, імплементовані в роботу банку в нинішньому році, починають давати результат. Це стосується і зростання кількості клієнтів, і збільшення обсягів рівня ліквідності, і роботи з проблемними активами. В цілому в нас є всі підстави з оптимізмом дивитися в майбутнє, хоча попереду ще багато перепон, основна серед яких – звичайно, робота з недобросовісними позичальниками щодо повернення їх багатомільйонних боргів банку».

Банкір також наголосив на необхідності прийняття Верховною Радою законопроектів щодо захисту прав кредиторів, зазначивши, що політичний лобізм власних інтересів із боку деяких депутатів уже не перший рік працює на руйнування фінансової системи України. 

ОФОРМИТИ ЗАЯВКУ

* За умови його наявності