меню

Курс гривні: чи чекати чорного лебедя? Експерт Банку Кредит Дніпро про основні тренди валютного ринку

27 Червня 2018

Курс національної валюти в українській відкритій економіці визначається співвідношенням пропозиції, яка формується експортною виручкою й грошима трудових мігрантів, і попиту з боку імпортерів та нерезидентів. Також важливими чинниками курсового впливу є хід співпраці з міжнародними фінансовими організаціями, макроекономічні й політичні ризики.

Про це говорили банківські експерти під час засідання Фінансового прес-клубу на тему: «Як працює валютний міжбанк». Банк Кредит Дніпро на заході представляв Олег Курінний, директор казначейства фінустанови.

«Український міжбанківський ринок сьогодні невеликий за обсягами – близько 200 млн доларів на день – і високочутливий до впливів як зовнішніх, так і внутрішніх чинників, – розповів Олег Курінний. – А тому йому властива яскраво виражена сезонність, зумовлена активністю і ціновою кон’юнктурою сировинних і енергетичних ринків, графіками обслуговування зовнішніх позик, отримання траншів від міжнародних фінансових інституцій, виплат ПДВ, погашення ОВДП, репатріації дивідендів. Чинниками, що стабілізують ринок, є активна участь регулятора, який своєчасно згладжує ситуаційні перекоси попиту і пропозиції, а також істотна пропозиція з боку готівкового ринку, яка підживлюється грошима заробітчан».

Експерт вважає, що курсовий тренд, за умови відсутності економічних і політичних шоків, до кінця року не вийде за закладені в бюджеті 30,1 грн за долар, радше перебуватиме у сприятливішому коридорі 27-28 грн/$.

У ході професійної дискусії банкіри обговорили актуальні аспекти та інструментарій роботи міжбанківського ринку, оцінили новації нещодавно прийнятого Закону «Про валюту», сформулювали очікування щодо подальшої лібералізації валютного ринку, відповіли на запитання журналістів ділових ЗМІ.

ОФОРМИТИ ЗАЯВКУ

* За умови його наявності