меню

Позиція Банку Кредит Дніпро щодо арешту одного з коррахунків фінустанови

07 Жовтня 2016

Арешт коррахунку нашого банку в НБУ явно свідчить про заангажованість винесених у рамках цієї справи рішень і демонструє недосконалість чинної судово-правової системи в Україні.

Ці події відбуваються в рамках багаторічного судового процесу з великим недобросовісним позичальником, який сьогодні є народним депутатом і впродовж кількох років поспіль всіляко намагається уникнути оплати своїх багатомільйонних боргів.

Банк Кредит Дніпро при цьому діє виключно в правовому полі й оскаржує всі протизаконні рішення та дії у встановленому порядку. Тому ми оперативно подали до суду, а також надіслали в Міністерство юстиції й Кабінет Міністрів, у правоохоронні органи скарги на дії державного виконавця щодо грубого порушення прямої норми частини 4 статті 59 Закону "Про банки і банківську діяльність", яка прямо забороняє накладати арешт на кореспондентські рахунки банків.

Крім того, у нас є всі підстави констатувати, що розгляд цієї справи і прийняття рішень на всіх етапах (що включає нещодавнє безпреценденте рішення про списання суми у 4,5 млн дол США на користь боржника) відбувалося з численними грубими порушеннями, серед яких, окрім останнього: безпрецедентне, необґрунтоване й таке, що суперечить законодавчій забороні минулорічне накладання арешту на кореспондентський рахунок фінустанови, незаконність якого була підтверджена судовими інстанціями вищого рівня ще на стадії розгляду справи; безпідставне неприйняття клопотань, заперечень і доказів, наданих банком; призначення сумнівних експертиз із порушенням правил їх проведення та багато іншого.

Оскільки ми впевнені в законності власних позицій і вважаємо, що будь-яким протиправним діям має бути покладено край, банк звернувся зі скаргами та відповідними клопотаннями щодо цього до правоохоронних органів. Ми не збираємося лишати безкарними спроби недобросовісних позичальників уникнути своїх зобов'язань, що завдає істотної шкоди не тільки конкретному банку, але й усій економіці України. Міжнародне співтовариство в особі незалежних членів Наглядової ради нашого банку підтримує нашу позицію - провідні світові економісти, фінансисти і політики Домінік Стросс-Кан, Андерс Ослунд, Алекс Мунтяну, Жан-П'єр Сальтьєль, які дотримуються непримиренної позиції в питаннях боротьби з корупцією, надіслали звернення до перших осіб держави, висловлюючи стурбованість не тільки безпрецедентними подіями в рамках цієї справи, а й тими ризиками, яких можуть зазнати імідж і ділова репутація країни в цілому.

Ми оскаржили всі неправомірні дії і рішення та будемо відстоювати свою позицію в усіх інстанціях. Упевнені, що подібні ганебні судові розгляди не можуть бути нормою для органів юстиції в Україні, й сподіваємося, що судова реформа, яка стартувала 30 вересня 2016 року, не виявиться профанацією і зможе довести свою ефективність.

При цьому високий рівень ліквідності банку і постійна всебічна підтримка акціонера дозволяють фінустанові продовжувати поточну роботу, виконуючи всі зобов'язання, і розвиватися відповідно до раніше затверджених планів.

ОФОРМИТИ ЗАЯВКУ

* За умови його наявності