меню

Підвищуємо фінансову обізнаність: поради щодо безпечного користування платіжними картками у мережі Інтернет від Банку Кредит Дніпро та Visa

07 Травня 2020

Шановні клієнти!

Нагадуємо про зручність та доцільність використання безготівкових розрахунків та онлайн-шопінгу, особливо під час дії карантину. Водночас звертаємо вашу увагу на необхідність дотримання простих правил безпеки при здійсненні онлайн-розрахунків платіжними картками, які допоможуть захистити вашу особисту інформацію та гроші, вчасно запобігти онлайн-шахрайству. Сучасні шахраї використовують різноманітні схеми із застосуванням психологічних методів соціальної інженерії, щоб отримати доступ до управління вашими грошима.

Наведемо кілька найпоширеніших прикладів та засобів протидії ним:

 

1. Шахраї прикидаються зацікавленими продавцями/покупцями, що викликають довіру, змушуючи вас розкрити інформацію про вашу картку, щоб лишити вас ваших грошей.
Продаючи/купуючи товари в Інтернеті, отримайте детальну інформацію від співрозмовника. Якщо він не зможе її надати, ймовірно, його дії незаконні. Зберігайте дані вашої картки у безпеці.

2. Шахраї запитують реквізити картки з обіцянкою надати безкоштовні грошові призи.
Ніколи не розголошуйте особисту інформацію щодо картки, наприклад, її термін дії, PIN-код, CVV-код або одноразові паролі. Якщо вас ошукали, негайно зателефонуйте у банк, заблокуйте картку та змініть свої паролі.

3. Представляючись співробітниками банку, шахраї можуть зв’язуватися з вами з різних номерів, пропонуючи приєднатися до програми лояльності або надаючи інші пропозиції.
Додайте телефонний номер банку до свого списку контактів.

4. Шахраї роблять вигляд, що телефонують із вашого банку, стверджуючи, що потрібно терміново вказати дані вашої картки.
Якщо у вас є підозра, що щось не так, негайно покладіть слухавку та передзвоніть до банку, використовуючи офіційний номер телефону, вказаний на звороті вашої картки.

5. Шахраї можуть використовувати записані повідомлення, електронні листи або представлятися «співробітником», щоб повідомити про спробу шахрайства з вашим банківським рахунком. Вони можуть попросити вас підтвердити свою особу, вказавши номер своєї платіжної картки, її термін дії, CVV або одноразовий пароль.
Ніколи не надавайте фінансову інформацію, якщо ви особисто не ініціювали спілкування.

 

Пам’ятайте, що представники банку ніколи не телефонують і не надсилають електронною поштою, SMS-повідомленнями або за допомогою месенджерів запити, щоб дізнатися особисту інформацію про ваші рахунок та картку. Повідомляйте про підозрілі дзвінки, SMS-повідомлення або електронні листи, зателефонувавши за номером, указаним на звороті вашої платіжної картки.

Для комунікації з банком користуйтеся виключно каналами зв’язку, які вказані у банківських документах або на нашому офіційному сайті creditdnepr.com.ua.

Докладніше ознайомитися із базовими правилами безпеки для онлайн-платежів та перевірити, як застосовувати ці правила в реальній ситуації, пройшовши онлайн-тест від чат-боту Visa, можна за посиланням.

Будьте свідомими та уважними, бережіть себе і свої гроші!

ОФОРМИТИ ЗАЯВКУ

* За умови його наявності